Menu

Czy na kancelarii adwokackiej można oszczędzać?

Niektóre usługi są drogie. Wynika to w dużej części z tego, że do ich wykonywania należy być bardzo dobrze przygotowanym. Przykładem takiej dziedziny są usługi prawne. Prawnicy musza spędzić na szkoleniu wiele lat, a także powinni w dobrym stopniu opanować wykorzystywanie swojej wiedzy w praktyce. Nie dziwi więc, że za swoje usługi życzą sobie odpowiednio dużo. Także prawo chroni interesy prawników regulując ich stawki. Gdyby wynagrodzenia były niższe, zapewne mniej ludzi chciałoby zostać prawnikiem, bądź też usługi byłyby na niższym poziomie.

 

Dla kogoś, kto potrzebuje adwokata może wydać się nieracjonalne by płacić tak dużo za usługi kancelarii adwokackiej. Czy można więc oszczędzić na kancelarii adwokackiej? Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że tak. Przecież to tak samo wykwalifikowany prawnik, tylko, że tańszy. Mały koszt może jednak mieć kilka genez. Istnieje prawdopodobieństwo, że za niskim kosztem idzie też niższa jakość. Będzie to skutkowało przegranymi sprawami w sądzie.

W kwestii doradztwa prawnego najprawdopodobniej usługi będą na podobnym poziomie, ale oszczędzając na kancelarii adwokackiej dobrze mieć przed oczami możliwość, iż druga strona będzie lepiej przygotowana. Po takiej symulacji myślowej należy zadać sobie pytanie czy nie lepiej wydać trochę więcej pieniędzy.

 

Właściciel i redaktor kamibashi.pl